Na co zwracać uwagę wybierając ekipę remontową ?

Nawet najprostszy remont domu może wiązać się z poważnymi komplikacjami, jeśli nie zatroszczymy się o wsparcie ze strony solidnego wykonawcy. Jeszcze bardziej skomplikowana jest sytuacja, w której remont jest powiązany ze zmianą konstrukcji oraz kształtu budynku. W takim przypadku przyda się również pomoc architekta oraz inżyniera budowlanego. Nie każdy wie, jak znaleźć fachowców, którym można zaufać w takich okolicznościach, okazuje się jednak, że już wstępne zapoznanie się z kryteriami, które powinno się brać pod uwagę, ułatwia realizację tak zdefiniowanego zadania. Już na wstępie warto pokreślić, że remont powinien być planowany z wyprzedzeniem, a w związku z tym z wyprzedzeniem zaleca się również poszukiwania wykonawcy, który poradzi sobie ze stawianymi mu wyzwaniami.

Jeśli zatem planujemy przeprowadzenie zmian latem, już zimą powinniśmy zacząć myśleć o tym, jak znaleźć dobrą ekipę remontową. Nieco mniej skomplikowane jest wynajęcie ekipy na sezon zimowy, co wiąże się z mniejszym zainteresowaniem remontami w tym okresie. Samo poszukiwanie godnej zaufania ekipy remontowej może odbywać się na wiele sposobów, najskuteczniejszy wydaje się jednak wywiad przeprowadzony w tym celu wśród znajomych. Istnieją odstępstwa od każdej reguły, nie da się jednak ukryć, że najmniej problemów pojawia się wówczas, gdy współpracuje się z wykonawcami z polecenia. Jeśli nie możemy liczyć na tego rodzaju wsparcie, dobrym pomysłem jest skorzystanie z ogłoszeń ekip remontowych. Nie można jednak zapominać o tym, że czujność działa wówczas na nasza korzyść, może się bowiem okazać, że firma nie będzie tak solidna, jak byśmy sobie tego życzyli. Warto zatem pamiętać, że każda firma powinna mieć nie tylko siedzibę i telefon, ale również stronę internetową, adres e-mail, a zwłaszcza numer REGON. Zawsze warto też zainteresować się tym, jak długo działa ona na rynku. Gdy upatrzymy już firmę wartą zainteresowania powinniśmy pamiętać o tym, aby zyskać pewne informacje na jej temat. Zawsze warto dowiedzieć się, w czym firma się specjalizuje, a także – na jakich materiałach pracuje. Jako zleceniodawcy mamy też prawo usłyszeć uzasadnienie dla wyboru konkretnych farb oraz klejów. Eksperci podpowiadają, aby zatrudniać przede wszystkim tych wykonawców, którzy specjalizują się w konkretnym segmencie rynku. Firmy oferujące kompleksowe usługi mogą gwarantować większe oszczędności, nie mamy jednak gwarancji, że jakość prac będzie spełniała nasze oczekiwania. Kilka ekip o wąskich specjalizacjach daje nam pewność, że prace będą wykonane dokładnie, choć i w tym wypadku nie mamy do czynienia z regułą, która zawsze się potwierdza. Ostrożność należy zachować wówczas, gdy firma określa koszt robocizny już na podstawie danych zebranych podczas rozmowy telefonicznej. Często okazuje się bowiem, że kwota ta jest później wielokrotnie zawyżana. Rzetelna firma na ogół nie pozwala sobie na takie praktyki.

 

Sprawdź najlepsze elektronarzędzia w korzystnych cenach !

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 547 854

E-mail: kontakt@pzmiuw.pl

Kończysz remont i szukasz materiałów wykończeniowych? A może rozpoczynasz budowę całego domu od podstaw? Bez względu na to, która tematyka jest Ci bliższa, pomożemy Ci wybrać odpowiednie sprzęty, dodatki i materiały do wykończenia i budowy domu. Zapraszamy!